TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, ARSIMI PROFESIONAL/DELISHI:ESHTE MUNDESIA ME E MIRE PER NJE PUNE TE SIGURT DHE FITIMPRURESE.(FOTO/VIDEO)

Të zgjedhësh arsimin profesional është mundësia që të gjesh një punë më shpejt dhe një punë më të mirë.Kështu është shprehur drejtori i zyrës së punës Fatmir Delishi i cili i fton të gjithë prindërit ti orjentojnë fëmijet e tyre drejt arsimit profesional.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PROF.DOK.TONIN ÇOBANI/QYTETAR NDERI I QYTETIT.(FOTO/VIDEO)

Professor doktor Tonin Çobani është shpallur qytetar nderi në 70-vjetorin e lindjes së tij.Ditëlindja e tij e 70-të, riktheu mes shumë emocionesh në memorje, vitet që ai ka jetuar dhe punuar në Lezhë, si mësues, studies e shkrimtar.Në bashkebisedim me autorin morën fjalën miq të autorit, shokë të fëmijërisë e[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, KRYETARET E FSHATRAVE PA RROGE PREJ 17 MUAJSH.(FOTO/VIDEO)

Kanë vula zyrtare, mbajnë përgjegjësi deri me burg, por nuk paguhen! Kryetarët e 63 fshatrave të bashkisë së Lezhës thonë se nuk paguhen për detyrën që kryejnë prej 17 muajsh.Në këto kushte, kryepleqtë e fshatrave të Lezhës kërcënojnë se do të bllokojnë Bashkinë nëse problemi i tyre nuk merr zgjidhje.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *