TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, VERA/SEZON POZITIV PER ATA QE DUAN TE PUNOJNE. (FOTO/VIDEO)

Sezoni i verës nuk shërben vetëm për të kaluar pushimet por për disa është koha për të punuar kryesisht kjo vlen për të rinjte.Drejtori i zyrës së punës në Lezhë Fatmir Delishi tregon se sezoni turistik në Lezhë ka qënë mjaft i suksesshëm duke dhënë një impakt pozitiv në punësimin e shumë personave.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PREFEKTURE/TAKIM MBI PROBLEMATIKAT E SEZONIT TURISTIK.(FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është zhvilluar një takim për sa i përket mbarëvajtjes së turizmit dhe problematikave që janë hasur gjatë kësaj periudhe.Prefekti i Lezhës Eduart Ndreca i cili drejtonte këtë mbledhje është ndalur tek problemet që janë hasur këtë vit në zonat bregdetare si problemet me higjenën, hapsirat publike dhe motorrët[…]

Lexo Me Shume »

KURBIN, TREGU I MILOTIT SI NE MESJETE! (FOTO/VIDEO)

Pazari i milotit i cili funksionon një herë në javë gjatë ditëve të diela ndodhet në gjëndje të mjerueshme. Në këtë treg tregtohen në mes të pluhurit dhe baltës produkte të bulmetit si dhe bagëti të dryshme pa u shqetësuar nga askush. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *