TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, GJURME HISTORIKE PER NJE QYTET TE LASHTE. (FOTO/VIDEO)

Qyteti I Lezhës është një vënd me histori mjaft të pasur që nga lashtësia, gjurmët janë të pakta por ka mjaft dëshmi që flasin për një qytet të zhvilluar dhe strategjik këtë e thekson historiani Paulin Zefi.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PAS SHUME VITESH DEBORA ZBARDH LEZHEN.(FOTO/VIDEO)

Pas shume viteve qarku i Lezhës është gdhire i mbuluar nga petku i bardhe i dëborës.Dëbora nuk ka rënë në sasi shumë të mëdha dhe nuk ka krijuar shume veshtiresi.Ata të cilët i janë gëzuar rënies së dëborës e cila mbuloi gjithë vendin janë fëmijët të cilët kanë përfituar nga[…]

Lexo Me Shume »

MIRDITE, SHEMBJET RREZIKOJNE RRUGEN E KOMBIT.(FOTO/VIDEO)

Toka vijon të rrëshqasë në Blinisht të Mirditës. Sasi të mëdha dherash dhe gurësh kanë arritur deri në Rrugën e Kombit, duke rrezikuar bllokimin e saj në afërsi të Repsit në Mirditë. Punëtorë e mjete janë vënë në gatishmëri për të mbajtur hapur këtë segment rrugor, ndërsa situata e krijuar[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *