TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, LAMTUMIRE GJOKE NONAJ! (FOTO/VIDEO)

Eshtë përcjellë për në banesën e fundit lahutari i mirënjohur Gjokë Nonaj.Miq të afërm dhe familiarë i kanë dhënë nderimet e fundit artistit 107 vjeçar.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, PERKUJTOHET 147-VJETORI I LINDJES SE AT GJERGJ FISHTES (FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është përkujtuar 147-vjetori i lindjes të poetit, intelektualit dhe politikanit Shqiptar “At Gjergj Fishta”. Në bibliotekën që mban emrin e Homerit shqiptar, “At Gjergj Fishta”, u organizua një veprimtari përkujtimore ndërsa të pranishëm ishin autoritete lokale, intelektualë , si dhe nxënës shkollash. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, STUDENTE TE UT-së AKSION PER PASTRIMIN E PLAZHIT TE SHENGJINIT/BASHKIA:VEMENDJA JONE MAKSIMALE.(FOTO/VIDEO)

Studentë të Universitetit të Tiranës ndërmorën një aksion për pastrimin e bregdetit të Shëngjinit.Për drejtuesit e Fakultetit Filologjik dëmet nga mbetjet janë të pa riparueshme ndersa nga ana tjetër Bashkia Lezhë përmës zëdhënësit Altin Mema, bëri me dije se,vëmendja e pushtetit vendor do të jëtë maksimale gjatë gjithë sezonit tursitik.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *