TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KONFERANCA MBI TRASHEGIMIN E E QARKUT LEZHE. (FOTO/VIDEO)

Eshtë mbajtur në Lezhë konferenca me temë Trashëgimia kulturore dhe historike e qarkut të Lezhës.Në këtë konferencë merrnin pjesë studiues dhe historianë të shumtë të cilët kanë theksuar se qyteti i Lezhës është një vend me shumë vlera dhe trashëgimi kulturore.Artikuj Pasardhes

LEZHE, FESTOHET DITA E VERES.(FOTO/VIDEO)

14 marsi është Dita e Verës, një festë e lashtë pagane e cila tradicionalisht festohet në qytetin e Elbasanit por që vitet e fundit është festuar edhe në Lezhë.Mikpritëse e festimeve të organizuara nga Bashkia Lezhë ishte kalaja historike e qytetit.Festimet kanë nisur me muzikë dhe argëtime të ndryshme ku[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *