TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KUJDES! GJOBA PER ATA QE NUK DEKLAROJNE ADRESEN E RE.(FOTO/VIDEO)

Ka hyrë në fuqi modeli i ri i adresave, i cili do të duhet të zbatohet nga të gjitha institucionet si dhe personat juridikë e fizikë në çdo format zyrtar që kërkohet.Pas datës 28 korrik ata të cilët nuk kanë deklaruar adresën e re ndëshkohen me gjobë deri në 10 mijë lekë të rinj.Artikuj Pasardhes

LEZHE, ZHVILLOHET FESTIVALI FOLKLORIK I RAPSODEVE (FOTO/VIDEO).

Qëndra Kombëtare e Veprimtarive Folklorike organizon edicionin e X-të të “Festivalit Folklorik Tipologjik Kombëtar të Rapsodëve dhe Instrumentistëve Popullorë” në qytetin e Lezhës. Në këtë festival, me karakter konkurues, kanë marrë pjesë “Rapsodë të Harkut dhe Rapsodë të Pendës” , gjithashtu edhe instrumentistë dhe grupe instrumentale të cilët luajnë vegla[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *