TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MUNGESA E UJIT TE PIJSHEM/BANORET PROTESTE PARA BASHKISE.(FOTO/VIDEO)

Dhjetra familje të fshatit Troshan në Lezhë po vuajnë mungesën e ujit të pijshëm në këto ditë të nxehta vere.Një përfaqësi e banorëve kanë protestuar para Bashkisë Lezhë duke kërkuar që t’ju jepet zgjidhje.Ata thonë se me ujësjellësin e ri janë bërë abuzime, pasi është ndërtuar jashtë çdo lloji parametri teknik.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, ZHVILLOHET FESTIVALI FOLKLORIK I RAPSODEVE (FOTO/VIDEO).

Qëndra Kombëtare e Veprimtarive Folklorike organizon edicionin e X-të të “Festivalit Folklorik Tipologjik Kombëtar të Rapsodëve dhe Instrumentistëve Popullorë” në qytetin e Lezhës. Në këtë festival, me karakter konkurues, kanë marrë pjesë “Rapsodë të Harkut dhe Rapsodë të Pendës” , gjithashtu edhe instrumentistë dhe grupe instrumentale të cilët luajnë vegla[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *