TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, 60 VJETORI I LANÇ/TAKIM ME VETERANE E FAMILJARE.(FOTO/VIDEO)

Në kuadër të 60-vjetorit të themelimit të organizatës së veteranëve të luftës antifashiste nacional-çlirimitare nga kjo strukturë u organizua një takim me anëtarë të shoqatës dhe familjarë të heronjve të rënë në luftë.Artikuj Pasardhes

LEZHE, TE GJITHE NE AKSION PER PASTRIMIN E QYTETIT.(FOTO/VIDEO)

Nisma e marrë nga qeveria Shqiptare të pastrojmë Shqiperinë që duam ka nisur prej disa ditësh.Ne qytetin e Lezhës pjesë nga administrata dhe përfaqësues të institucioneve të ndryshme kanë pastruar të ndarë në grupe dhe në pjesët më problematike të qytetit.Prefekti Gjergj Prendi i cili mori pjesë në këtë nismë[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, KLASAT E PESTA NE TEST INTELIGJENCE.(FOTO/VIDEO)

Nxënësit e klasave të pesta në të gjithë Shqipërinë i janë nënshtruar një provimi i cili zhvillohet për të dytin vit në vendin tonë.Sipas drejtorit të arsimit Bardhok Pulaj testi është për të parë aftesitë që nxënësit kanë dhe nuk është aspak penalizues. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *