TV LEZHA

TV LEZHA

KURBIN, BANORE-QEVERI NDERTOJNE DY HIDROCENTRALE.(FOTO/VIDEO)

Kanë qënë vetë banorët e zhejës me mbështetjen e qeverisë që do bejnë të mundur ndërtimin e dy hidrocentraleve gjë e cila do ndikojë në mënyrë pozitive për zhvillimin e kësaj zone.Artikuj Pasardhes

LEZHE, TEKNOLOGJIA VS LIBRI! (FOTO/VIDEO)

Libri është thesari më i çmuar për të kultivuar vlera të dijes dhe qytetarisë por me zhvillimin e shpejtë të teknologjisë duket se marrdhënia e të rinjve me librin nuk është aspak e mirë pasi leximin e kanë lënë në plan të dytë. Ato që frekuentojnë rregullisht bibliotekën janë kryesisht[…]

Lexo Me Shume »

MILOT, URA ME HARQE DREJT SHKATERRIMIT TOTAL.(FOTO/VIDEO)

Ura e Zogut në Milot rrezikon të shëmbet.Pjesët e sipërme të saj kanë nisur të plasariten dhe po ashtu po demtohen edhe harqet.Kane nisur të vidhen edhe pjeset metalike siç janë parmakët anësorë.Historiani Paulin Zefi ka treguar rëndësinë e kësaj ure dhe nevojen për ndërhyrje në rikonstruksionin e saj sa[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *