TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SHENGJIN/SHTETI BRAKTIS TURIZMIN.BIZNESET SHTROJNE RRUGEN E RERES SE HEDHUR.(FOTO/VIDEO)

Mosinvestimi i institucioneve përkatese në rrugën që të çon drejt rërës së hedhur ka bërë që bizneset që operojnë në atë zonë të bashkëpunojnë me njeri-tjetrin dhe të rregullojnë rrugën në mënyrë që pushuesit ta kenë më të lehtë udhetimin drejt asaj zone.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, “FJALA ARTISTIKE” NE FORME KONKURSI.(FOTO/VIDEO)

Nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të qytetit të Lezhës ishin pjesë e “Fjales Artistike” ku me interpretimet e tyre prekën të gjitha rrymat letrare.E gjitha erdhi e përgatitur në formën e konkursit midis shkollave, ku fituese u shpall shkolla e Gjadrit. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, PER NJE TURIZEM TE QENDRUESHEM/WORKSHOPI I PARE. (FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është zhvilluar workshopi i parë “strategjia e turizmit të qendrueshem”.Në këtë workshop merrnin pjesë përfaqësues të Universitetit të Shkodrës si dhe përfaqësues të pushtetit vendor të cilët theksuan se për të patur një turizëm gjithëvjetor duhet që të punojnë të gjithë së bashku. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *