TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KESHILLI BASHKIAK/ME NE FUND NJE LAJM I MIRE PER FAMILJET NE NEVOJE.(FOTO/VIDEO)

Eshtë miratuar pas tre muajsh ndihma ekonomike për 1600 familje .Kjo vonesë ka ardhur si pasojë e ngërçeve që këshilli bashkiak ka patur por me zgjedhjen e kryetarit të ri dhe disa ndryshimeve të tjera është miratuar ndihma ekonomike.Artikuj Pasardhes

KURBIN, TREGU I MILOTIT SI NE MESJETE! (FOTO/VIDEO)

Pazari i milotit i cili funksionon një herë në javë gjatë ditëve të diela ndodhet në gjëndje të mjerueshme. Në këtë treg tregtohen në mes të pluhurit dhe baltës produkte të bulmetit si dhe bagëti të dryshme pa u shqetësuar nga askush. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, “FJALA ARTISTIKE” NE FORME KONKURSI.(FOTO/VIDEO)

Nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të qytetit të Lezhës ishin pjesë e “Fjales Artistike” ku me interpretimet e tyre prekën të gjitha rrymat letrare.E gjitha erdhi e përgatitur në formën e konkursit midis shkollave, ku fituese u shpall shkolla e Gjadrit. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *