TV LEZHA

TV LEZHA

PUKE, ZGJIDHET PROBLEMI I VADITJES PER 200 HEKTARE TOKE BUJQESORE. (FOTO/VIDEO)

Bashkia e Pukës ka zgjidhur një herë e mirë problemin për vaditjen e 200 hektar toka bujqësore, përmes rikonstruksionit të kanalit vaditës si dhe rindërtimin nga e para të Sifonit të Lufit me një fond prej 34 milion lekë, akorduar nga qeveria.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PAS SHUME VITESH DEBORA ZBARDH LEZHEN.(FOTO/VIDEO)

Pas shume viteve qarku i Lezhës është gdhire i mbuluar nga petku i bardhe i dëborës.Dëbora nuk ka rënë në sasi shumë të mëdha dhe nuk ka krijuar shume veshtiresi.Ata të cilët i janë gëzuar rënies së dëborës e cila mbuloi gjithë vendin janë fëmijët të cilët kanë përfituar nga[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, KLASAT E PESTA NE TEST INTELIGJENCE.(FOTO/VIDEO)

Nxënësit e klasave të pesta në të gjithë Shqipërinë i janë nënshtruar një provimi i cili zhvillohet për të dytin vit në vendin tonë.Sipas drejtorit të arsimit Bardhok Pulaj testi është për të parë aftesitë që nxënësit kanë dhe nuk është aspak penalizues. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *