TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PROVIMET E MATURES/REZULTATE ZHGENJYESE NE MATEMATIKE.(FOTO/VIDEO)

Provimi i lëndes së matematikës ka sjellë rezultat zhgënjyes për shumë maturantë në Lezhë.Çudia më e madhe ka qënë në shkollen e mesme “Karl Gega” në Balldre, pasi gati 50% e nxënësve kanë ngelur duke u vlersuar me noten 4.Drejtori i Arsimit në Lezhë Bardhok Pulaj thotë se shumë nxënës nuk kanë arritur të kenë një standart në lëndën e matematikës dhe për këtë do të ketë një analize të thellë.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PUNONJESIT E BASHKISE PREJ MUAJSH PA RROGA.(FOTO/VIDEO)

Prej disa muajsh punonjësit e bashkisë së Lezhës nuk kanë marrë pagat që u takojnë.Fran Frrokaj kryetari i bashkisë së Lezhës bën me dije se kjo ka ardhur si pasojë e borxheve tepër të medha që ka trashëguar bashkia e Lezhës nga paraardhesit e tyre por që shumë shpejt të[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *