TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, TEMPERATURAT E LARTA NUK PENGOJNE TURISTET NE MEMORIALIN E “SKENDERBEUT”.(FOTO/VIDEO)

Memoriali i heroit tonë kombetar pret turistë të shumtë, të fundit që e kanë vizituar kanë qenë një grup turistësh nga zvicra të cilët janë shprehur se ju pëlqen shumë qyteti i Lezhës dhe historia e tij.Artikuj Pasardhes

LEZHE, MINISTRJA VIZITON SPITALIN RAJONAL.PREMTON INVESTIME. (FOTO/VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu vizitoi ambientet e rehabilituara të Spitalit Rajonal të Lezhës.Ministrija ka konfirmuar se në spitalin e Lezhës do ketë shumë shpejt aparatura të reja, shërbime të shtuara dhe më pak levizje larg zonave të banuara.E shoqeruar nga Drejtori i këtij spitali Leon Kaza,[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, PERKUJTOHET 147-VJETORI I LINDJES SE AT GJERGJ FISHTES (FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është përkujtuar 147-vjetori i lindjes të poetit, intelektualit dhe politikanit Shqiptar “At Gjergj Fishta”. Në bibliotekën që mban emrin e Homerit shqiptar, “At Gjergj Fishta”, u organizua një veprimtari përkujtimore ndërsa të pranishëm ishin autoritete lokale, intelektualë , si dhe nxënës shkollash. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *