TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KZAZ-të GATI PER NUMERIMIN E VOTAVE.(FOTO/VIDEO)

Kzaz-të 12 dhe 13 në Lezhë janë në punë e sipër për organizimin final për ditën e zgjedhjeve të 25 qërshorit.Kryetari i kzaz 12 erion gjonaj (perfaqesues i PD) ka theksuar se çdo gjë po shkon më së miri përveç faktit se partitë e vogla nuk kanë sjellë listat me emrat e vëzhguesve.Artikuj Pasardhes

LEZHE, FRROKAJ PREMTON NDERTIMIN E BANJOVE PUBLIKE.(FOTO/VIDEO)

Mungesa e banjove publike në qytetin e Lezhës është një problem mjaft shqetësues i cili vazhdon të jetë prezent prej vitesh.Kryetari i bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj i njohur me problemin ka bërë me dije se brënda vitit 2018 në Lezhë do të ketë të vendosura banjo publike. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lezhë, përkujtohet 551 vjetori i ndarjes nga jeta të Gjergj Kastriotit.

Lezha ka përkujtuar 551 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti-Skenderbeu. Ceremonia e zhvilluar pranë memorialit të heroit kombëtar ishte ndryshe nga vitet e tjera,pasi memoriali është rikosntruktuar totalisht,duke i dhënë rëndësinë e duhur monumentit më të rëndësishëm kombëtar. Nëkryetarja e Bashkisë Alfrida Marku bëri me[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *