TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PEDIATRI:KUJDES FEMIJET NGA EKSPOZIMI NE DIELL.(FOTO/VIDEO)

Nisja e sezonit të plazhit dhe qëndrimi i tepërt në diell ka shtuar rastet pranë pediatrisë në Lezhë me fëmije të djegur nga qendrimi i tepërt në diell.Pediatri Mark Marku kërkon nga ana e prindërve të jenë më të kujdesshëm ndaj fëmijëve.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, ZHVILLOHET PROVIMI PERMBYLLES I ARSIMIT FILLOR.(FOTO/VIDEO)

Shkollat 9-vjeçare në të gjithë vendin janë vënë në dispozicion të fëmijëve të klasave të pesta.Mbi 30 mijë nxënës këtë të premte i janë nënshtruar provimit përmbyllës të arsimit fillor.Testimi nisi në orën 10 dhe zgjati 90 minuta.Peshën me te madhe në provim e ka gjuha amtare, e ndjekur nga[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *