TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KESHILLI BASHKIAK PENGON PREJ MUAJSH NDIHMEN EKONOMIKE.(FOTO/VIDEO)

Ndihma ekonomike vazhdon të pengohet nga këshilli bashkiak Lezhë prej më shumë se tre muajsh, janë plot 1600 familje që nuk e kanë marrë ndihmën ekonomike.Për këto familje ndihma ekonomike është i vetmi burim i të ardhurave dhe mos shpërndarja në kohë ka sjellë vështirësi për jetesën e tyre.Artikuj Pasardhes

KURBIN, PERKUJTOHEN DESHMORET NGA FAMLJA QYPI.(FOTO/VIDEO)

Në 5 Maj 1952 në Bushnesh të Kurbinit, 10 burra u vranë në përplasje me forcat e policisë dhe të sigurimit të regjimit komunist.Familjarët e tyre, që jetojnë jashtë Shqipërisë, çdo vit shkojnë në Malin e Bardhë ku kujtojnë familjarët e vrarë nga diktatura. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, SHTOHEN VIROZAT/MARKU:KUJDES ME FEMIJET! (FOTO/VIDEO)

Luhatja e temperaturave ka shtuar virozat dhe është vënë re një fluks i shtuar femijëve që paraqiten pranë spitalit rajonal të Lezhës.Pediatri Mark Marku bën me dije se kemi një rritje te sëmundshmërisë tek fëmijët nga 0-14 vjeç.Përgjithësisht ndërlikimet e shfaqura janë ato të bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes, temperaturë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *