TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, REFORMA NE MJEKESI NUK PERFSHIN MATERNITETET!!??.(FOTO/VIDEO)

Prej vitesh në maternitetin e Lezhës nuk është bërë asnjë ndërhyrje për rikonstruksionin e godinës apo edhe të pajisjeve.Kushtet në maternitet janë thuajse të mjerueshme ndërsa dhe numri i lindjeve ka rënë dhe mjekët e lidhin këtë fakt me mungesën e kushteve.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, K.B MIRATON BURSAT PER STUDENTET. (FOTO/VIDEO)

Këshilli i Bashkisë Lezhë miratoi një sërë vendimesh që ishin të paraqitura në rendin e ditës për tu diskutuar. Ndër pikat më kryesore ka qënë miratimi i bursave për studentët e vitit të parë të universiteteve po ashtu dhe nxënësit e shkollës e Kolin Gjoka të cilët jetojnë në konvikt.Në[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, ISSH INSPEKTON BIZNESIN NE PLAZHIN E SHENGJINIT DHE TALES/DEDA:PUSHUES, BRAKTISNI BIZNESET QE NUK OFROJNE HIGJENE!

Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror ka nisur një aksion për të identifikuar problemet në subjektet e kontrolluara prej tyre në zonat turistike të plazhit të Shëngjinit dhe atë të Tales.Kushtet Higjeno-Sanitare janë shkelur me mangësi në dokumentacion dhe sipas drejtorit të ketij inspektoriati Eltar Deda, kjo problematike përkthehet në mangësi edhe në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *