TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MATURANTET ZHVILLUAN PROVIMIN E MATEMATIKES.(FOTO/VIDEO)

Maturantet në Lezhë si në të gjithë Shqipërinë kanë zhvilluar provimin e tretë, atë të matematikës të cilin e konsiderojnë si më të vështirin.Maturantët në ditët në vazhdim pritet që të zhvillojnë edhe provimin e lëndëve me zgjedhje.Artikuj Pasardhes

LEZHE, SKEMA E RE E TVSH-së TREMB BIZNESET E VOGLA.(FOTO/VIDEO)

Edhe në Lezhë është evidente se janë prekur dhe friksuar nga ndryshimi i mënyrës se funksionimit të skemës së re të TVSH-së.Të gjitha ato biznese që kane xhiro mbi 2 milion lekë të reja në vit do ti nënshtrohen TVSH-së.Bizneset e ndryshme si bar-kafe,dyqane lulesh apo rrobash janë njoftuar se[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *