TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, BREZI I RI I INSTRUMENTISTEVE.(FOTO/VIDEO)

Lezhës nuk do ti mungojnë më instrumentistët.Brezi i ri i instrumentistëve jo vetëm që janë të talentuar por kanë arritur që të marrin edhe çmime të para në konkurse kombëtare dhe ndërkombetare, ndonëse klasat me orjentim muzikor kanë vetëm dy vite që kanë nisur të aplikohen.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, PROMOVOHET LIBRI I AT’ MARIN SIRDANIT “KONTRIBUT PER HISTORINE E KULTUREN SHQIPETARE” (FOTO/VIDEO)

Biblioteka “Gjergj Fishta” në bashkëpunim me Bibliotekën Françeskane në ditën ndërkombëtare të librit kanë promovuar librin e At’ Marin Sirdanit “Kontribut për Historinë e Kulturën Shqipëtare”.At’ Marini njihet si studiues i qënshëm i historisë tonë kombëtare.Në këtë vëllim janë përmbledhur të gjitha shkrimet e At’ Marin Sirdanit të cilat ishin[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *