TV LEZHA

TV LEZHA

KURBIN, BANORET MARRIN NE DUAR FATET E TYRE! (FOTO/VIDEO)

Zona e malësisë së Kurbinit prej vitesh është lënë në mëshirë të fatit për sa i përket investimeve nga ana e shtetit.Pamvarësisht kësaj kjo nuk i ka penguar banorët e zonës që kanë punuar në emigrim dhe të tjerë që me kursimet e tyre të finalizojnë disa investime mjaft të rëndesishme.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, SKEMA E RE E TVSH-së TREMB BIZNESET E VOGLA.(FOTO/VIDEO)

Edhe në Lezhë është evidente se janë prekur dhe friksuar nga ndryshimi i mënyrës se funksionimit të skemës së re të TVSH-së.Të gjitha ato biznese që kane xhiro mbi 2 milion lekë të reja në vit do ti nënshtrohen TVSH-së.Bizneset e ndryshme si bar-kafe,dyqane lulesh apo rrobash janë njoftuar se[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, INTERVISTA/QYTETARET PER TAKSEN E RRUGES SE KOMBIT.(FOTO/VIDEO)

Vendosja e taksës në Rrugën e Kombit ka ngjallur shume debate si nga qytetarët që preken drejtëpërsëdrejti, ashtu edhe nga politikanët të cilët e përdorin sipas interesave të tyre.Qytetarët Lezhjanë shprehin mendime të ndryshme për sa i perket taksës së kësaj rruge. Disa mendojnë se taksat duhet të paguhen nëse[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *