TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “LAMTUMIRE MUSHKONJA”/SEZONI TURISTIK/FRROKU:DEZINFEKTIMI KA FILLUAR QE NE PRILL.(FOTO/VIDEO)

Prania e mushkonjave në zonën bregdetare të Shëngjinit dhe të Tales në çdo sezon turistik ka përbërë një problem mjaft shqetësues.Sipas nëndrejtorit të shëndetit publik Besmir Frroku turistët që frekuentojnë këto bregdete nuk do ta kenë me këtë problem pasi që ne muajin prill ka nisur dezinfektimi dhe që po vazhdon përsëri në të gjithë vijën bregdetare.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, “JU BLINI LULE, NE BLEJME LIBRA” (FOTO/VIDEO)

Nxënësit e klasave të 5 në shkollën Besëlidhja kanë finalizuar me sukses projektin ju blini lule ne blejmë libra.Nxënësit janë shprehur shumë të lumtur pasi 54 librat që kanë blerë nga shitja e luleve do tia dhurojnë bibliotekës së shkollës. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, MESHE E SHENJTE NE NDER TE GJERGJ KASTRIOTIT.(FOTO/VIDEO)

U mbajt në Katedralen e Shën Nikollës në Lezhë mesha e shenjtë e organizuar në nder të figurës së heroit tonë kombëtar.E mbështetur nga Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë në bashkëpunim me Kishën Katolike në Kosovë dhe Arqipeshëkvinë e Tivarit organizuan shtegtimin e kishës mbarë Shqiptare në Lezhë.Në këtë shtegtim morën[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *