TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “1 MAJI” NUL/AS PROTESTA AS FESTIME.(FOTO/VIDEO)

Në qytetin e Lezhës për datën e 1 majit nuk është organizuar asnjë aktivitet.Qytetarët të pyetur për sa i përket kësaj dite nese e konsiderojnë festë apo protestë ata shprehin mendime të ndryshme gjithashtu ata theksojnë se në Shqipëri sipas tyre është rritur numri i të papunëve.

Artikuj Pasardhes

LEZHE, SEZONI TURISTIK/NDRECA:TE GJITHE NE GADISHMERI.(FOTO/VIDEO)

Në prag të sezonit turistik prefekti i Lezhës Eduart Ndreca mblodhi në një takim komitetin rajonal të zhvillimit të turizmit, ku në fokus të diskutimeve ishte mbarëvatja e sezonit.Prefekti Ndreca u shpreh se të gjitha insitucionet përgjegjëse do të jenë në gadishmeri për ti dhënë zgjidhje çdo problematike që mund[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, SHETITORJA QE DUHEJ TE THITHTE TURISTE! (FOTO/VIDEO)

Problematika e dëmtimit të hapësirave publike të qytetit të Lezhës është trajtuar disa herë në edicionet tona informative por dëmtimi i shëtitores pranë lumit Drin vazhdon të mbetet shqetësues pasi dita ditës parmakët e drunjtë po hiqen nga vendi i tyre dhe disa pjese të trotuarit janë dëmtuar.Problem tjetër që[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *